مجله

چرا تبلیعات دیجیتال باعث موفقیت کسب و کار شما می شود؟

با تبلیغ در فضای مجازی شما می توانید مشتریان جدید پیدا کنید و رابطه بلند مدت با مشتری داشته باشید. البته باید اهمیت زیادی به این موضوع بدهید و با دقت بالا اقدام به تبلیغ در فضای مجازی کنید،  چون  همان‌ طور که مشتریان رضایتمند شما می توانند به سرعت در فضای مجازی باعث پیشرفت و بهبود کسب و کار شما شوند،  اگر مشتریان ناراضی داشته باشید به همان سرعت ممکن است باعث افت رونق کارتان شوند.

 تبلیغات در هر نوعی که باشد سودمند است اما همانطور که گفتیم امروزه شاهد پیشرفت چشمگیر استفاده از فضای مجازی توسط کاربران هستیم. تبلیغاتی که در رسانه‌ها و از طریق تلویزیون ارائه می‌شوند نسبت به تبلیغات چاپی بازخورد بیشتری دارند، حال آنکه تبلیغات در فضای مجازی از تبلیغات در رسانه و تلویزیون هم موثرتر است. بنابر این  طبیعی است کسب و کار هایی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی تبلیغ می‌کنند پیشرفت بیشتری در تجارت خود داشته باشند.

ماجرای شباهت نمک و شکر در تجارت

دانه های شکر و نمک حتی اگر از فاصله نزدیک به آنها نگاه کنید شباهت بسیاری به یکدیگر دارند. اما چه چیزی باعث می شود که ما این دو را اشتباه نگیریم؟  در واقع می توان گفت بسته بندی و تبلیغات ما را در تفکیک شکر و نمک آگاه می کند.  وقتی شما یک بسته نمک تهیه می‌کنید انتظار ندارید درون آن شکر باشد. موضوع دیگر این است که شما معمولا به سمت محصولاتی می‌روید که ظاهر جذاب تری دارند. برای مثال:

  • سبزیجات و میوه هایی را انتخاب میکنید که از نظر ظاهری بهتر هستند، حتی آنهایی که ظاهر مطلوبی دارند را به طعم خوب ترجیح می دهید
  • بیشتر سمت کتابی میروید که جلد زیبایی دارد. با این که همیشه می‌گویبد نمی‌توان یک کتاب را از روی جلدش قضاوت کرد.

در تجارت و کسب و کار نیز موضوع همین است.  صرف نظر از اینکه خدمات و محصولات شما چه کیفیتی دارند تا حد زیادی مشتریان شما از روی ظاهر آن‌ها را انتخاب می‌کنند. البته این موضوع به این معنی نیست که فقط تبلیغات و بسته بندی را جذاب کنید و به کیفیت اهمیت ندهید.  اگر شما نمک داخل بسته بندی شکر بریزید،  مردم انتظار شکر دارند!  پس باهوش تر باشید!  اگر ظاهر جذابی برای محصولات خود می سازید، کیفیت کار خود را نیز در سطح بالا حفظ کنید. تبلیغات خود را جدی بگیرید، بسیار جدی.  مشتریان جدیدی که هنوز از کیفیت کارتان بی‌ خبرند شما را فقط از طریق تبلیغاتتان می شناسند. پس این موضوع مهم است که بتوانید با تبلیغاتی مناسب نظر آنها را جلب کنید.